בחירת תקליטן לאירועים

חלק בלתי נפרד מכל אירוע או שמחה הוא המוזיקה – היא האחראית במידה רבה על האווירה השמחה והמרגשת, מחלקת את השמחה לחלקים-חלקים (קבלת פנים, ארוחה ומסיבת הריקודים), מגדירה את האופי הסגנוני של האירוע בהתאם לאופי המארגנים, וכמובן – מאפשרת לחוגגים לחלץ עצמות ולהנות.

המלך הבלתי מעורר של המוזיקה בערב המרגש הוא התקליטן, ובחירתו חשובה במיוחד לאור חלקו בהצלחת החגיגה. בחירת תקליטן לאירועים עשויה להיות מבלבלת כמו כל היבט אחר של ארגון האירוע כיון שהשוק מכיל אנשי מקצוע רבים המציעים שירות זה, נוסף על העובדה כי ישנם סגנונות מוזיקלים רבים וסגנונות תיקלוט בהתאם, כמו גם טווח מחירים משתנה.

כיוון שאי אפשר לוותר על גורם זה חשוב לבצע סקר שוק מקיף ופגישה אישית עם כמה מועמדים ולהיצמד לכמה עקרונות מנחים אשר יפשטו את הבחירה וימקסמו אותה.

זיהוי הטעם הסגנוני של הערב
ראשית, בחירת תקליטן קשורה ישירות לכימיה אישית בינו לבין מארגני האירוע.
כימיה זאת תאפשר לסמוך על התקליטן בבחירותיו המוזיקליות ובהתנהלותו במהלך החגיגה. כמו כן, חשוב לפרט בפניו את הטעם האישי של החוגגים ולתאר את אופי האירוע.

תקליטן לאירועים מוצלח ומקצועי ידע לשלב בין הבקשות האישיות של מארגני האירוע לבין המוזיקה הטרנדית בתקופה שבה הוא נערך, ידע ליצור גיוון מעניין ובעיקר – מהנה ויוצר חשק לרקוד.

מאפיין חשוב נוסף של בחירת תקליטן לאירועים הוא יכולתו לקרוא את מפת המוזמנים באופן שישאיר כמה שיותר מהם על רחבת הריקודים ולהלהיבם ככל שהאירוע נמשך.

בכדי להתרשם כי התקליטן המיועד אכן מסוגל לעשות זאת חשוב להגיע לאירועים שונים שהוא מקיים לפני סגירת העסקה עמו. כמו כן, מומלץ להגיע לאירוע הדומה בסגנונו לאירוע שעומד להתקיים, לדוגמא – לצפות בבר מצווה אם מתכננים כזאת, וכ"ו.

תקליטן מקצועי ישאל כמה שיותר שאלות על האוכלוסיה המוזמנת בכדי לתכנן כמה שיותר את הערב מבחינה מוזיקלית. אירועים מסוימים דורשים גם הנחייה ומעורבות של התקליטן, כגון בר או בת מצווה, וחשוב לוודא כי התקליטן מתמצה ומנוסה בכך.

איש מקצוע מיומן
חשוב לוודא כי תקליטן לאירועים בקיא בעולם הפקת האירועים באופן כללי מלבד ההיבט המוזיקלי, כיוון שפעמים רבות הוא מהווה חלק מהתכנית האומנותית כולה.

ניסיון בהפעלות שונות שבאות לידי ביטוי בעיקר בארגון אירועים ומסיבות לילדים רלוונטיות במיוחד לנקודה זאת, כך שאם מדובר באירוע עבור אוכלוסיה זאת מומלץ לקבל המלצה על תקליטן מחברה המארגנת אטרקציות לאירועים.

בחירת תקליטן לאירועים צריכה להתבסס גם על החבילה שמציע איש המקצוע – מלבד כמובן האחריות על המוזיקה חשוב לוודא כי התקליטן דואג להגברה, מביא עמו ציוד מקצועי ויודע להכין גיבוי לשעת צרה.

כמו כן, כדאי לבחור תקליטן אשר עורך ומקרין קליפ לבקשת בעלי השמחה ומנוסה בהפקת אטרקציות נוספות שמשדרגות את האווירה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם
5/5

הייתם מדהימים! אנשים עם נתינה מדהימה כמו שלכם – אין הרבה!"
הילה, עמותת רחשי לב

דילוג לתוכן